Олексій Іванович Бахтала

 

oleksiyivanovych

Олексій Іванович Бахтала

Вчора поховали людину, яка дала мені уявлення про те, що таке туристичне життя. Олексій Іванович Бахтала залишився у моїй пам’яті не лише керівником туристичного гуртка «Горизонт», а, передусім, людиною, яка завжди допоможе, підтримає порадою, зігріє власним оптимізмом та незгасаючим почуттям гумору. А за цим усім – сорокалітній досвід походів на теренах всього колишнього союзу.

Олексій Іванович у свій перший похід пішов дев’ятнадцятилітнім. Але ця випадкова, здавалося б, подія, кардинально змінила його життя: у 1971 році він разом з друзями заснував туристичний гурток «Горизонт» і з того часу практично жодного року не минало без туристичних походів. Нині число його серйозних подорожей перейшло за 70. Це – не враховуючи менших мандрівок, яких було у кілька разів більше.

Керівник «Горизонту» водив групи у різних куточках планети: починаючи від українських Криму і Карпат і досягаючи далеких піків Тянь-Шаню, гарячих вулканів Камчатки, суворих хребтів Саяну чи засніжених вершин Алтаю. А коли землі здавалося замало, він з друзями брався за весла. На байдарках та катамаранах обплавали майже всі найцікавіші річки України, сплавлялися морем на півдні та водами Карелії чи приполярним Уралом на півночі.

Олексій Іванович був приємною відкритою людиною, тому до гуртка завжди тягнулися люди. Важко вказати точне число, але кількість тих, хто пройшов через «Горизонт» сягає півтисячі! Чимало з них виростили і привели до гуртка своїх дітей. Багато вихованців «Горизонту», які покинули Олександрію, зібрали власні туристичні команди в інших містах і мандрують самостійно. Але скільки б я не подорожував, я завжди з теплом згадую ті перші походи, в які мене водив Олексій Іванович Бахтала.

One thought on “Олексій Іванович Бахтала

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.