Альма-Фінарос-Кача (фото)

Після переходу в брід річки Альми попрямували на південний схід, перетнувши хребет Азапсин-Сирт і кілька гір (Сараман, Зур-Бурун, Кугульник), після чого спустилися в долину річки Марта. Перехід Альма-Марта виявився повен пригод , тому ми на нього витратили багато часу і табір розбивали вже після заходу сонця.

Наступного ранку вздовж Марти дійшли до її притоки Фінаросу. Проминувши однойменну т/с та два ставка біля неї, знову полізли вгору. Цього разу шлях виявився добрим, доступним навіть для середніх авто, тож в наступну долину – до річки Качі – спустилися досить швидко. Загорське водосховище побачили лише краєм ока, бо після спуску пішли вздовж річки у її верхівя. На місці впадіння меншої річки – Каспани – зупинилися на обід. Незабаром після цього перейшли досить широку Качу вбрід (другий значний брід за похід) і розпочали затяжний підйом на Кримські півторатисячники. Іконки-посилання на альбоми цих днів розміщено ліворуч та праворуч тексту цієї замітки.

12-river

Ділянка Альма-Фінарос-Кача виявилася більш людною, ніж попередня. Ми неодноразово зустрічали туристів і лісників. Присутність останніх пояснюється близькістю Кримського Природнього заповідника – ми кілька днів рухалися всього в кількох кілометрах від його західних околиць. Перехід Фінарос-Кача подолали легко, хоча, я знайшов Інтернеті кілька розповідей груп, що проходили так само, але в гірших погодніх умовах. Наприклад у замітці “Незабутні десять травневих днів” (pokrovka.2bb.ru), туристи тричі переходили Качу під час розливу, коли рівень води був по груди! А група з розповіді “Травневі свята у Криму“(caisc1916.livejournal.com), після підйому з Качі на минулорічні травневі вихідні потрапила у хуртовину! З яйли їх знімали МНС-ники, про що було кілька повідомлень у стрічці новин (посилання є там же). Для тих же, хто хоче наблизитися до дикої природи, але без таких ризиків, є пропозиції комфортного відпочинку на тому ж Фінаросі (biggame.com.ua).

продовження

2 thoughts on “Альма-Фінарос-Кача (фото)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.