Старий Крим (фото)

Літо у розпалі. Погляди багатьох направлені у пошуку відпочинку на південь, де море, ліси і гори. Одним словом – КРИМ. Тому фотографії з цього мальовничого куточка України багатьом можуть стати у пригоді.

Пропоную серію фотоальбомів з однієї з останніх подорожей до Криму за маршрутом “Старий Крим – Кара-Даг – Судак”. Сьогоднійшній пост повністю присвячено стартовій точці нашого походу – Старому Криму.

Як і повідомляє назва, це місто є одним з найстаріших на півосторові. Але, насправді, це одна з останніх назв – у пору свого розквіту, коли воно грало роль адміністравтивного центру Криму, місто називалося Солхат. Коли ж столиця Кримського ханства розмістилася у Бахчисараї, Старий Крим отримав своє теперішнє імя, в якому закарбувався слід його колишньої слави.

У містечку є на що подивитися. Через певні обмеження у часі, ми обрали три найбільш цікаві на наш погляд і близькі до маршруту обєкти: мечеть Узбека, джерело Пантелеймона і монастир Сурб-Хач. Про наші пригоди в цих місцях я писав кілька місяців тому. А щоб доповнити враження, прогляньте фотоальбоми: руїни медресе і мечеть Узбека (діюча вже майже 700 років), джерело святого Пантелеймона та околиці Старого Криму, древній вірменський монастир Сурб-Хач ззовні та всередині. Ось деякі фото.

01-mechet

Руїни мечеті Узбека

04-sourse

Джерело святого Пантелеймона

05-elevation

Перший підйом. Позаду – Старий Крим

17-view

Загальний вигляд Сурб-Хача

15-hachkars

Хачкари

Чимало цікавої інформації про Старий Крим та його околиці можна знайти в інтернеті. Наприклад, про мечеті міста, у тому числі й Узбека, про джерело святого Пантелеймона та таємниці монастиря Сурб-Хач.

далі буде

3 thoughts on “Старий Крим (фото)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.