Сонячна долина (фото)

Під кінець четвертого дня походу збиралися стати табором перед Судаком. Через те, що на схід від міста побережжя практично позбавлене джерел, відходимо від моря і стаємо на ніч у передгірях, біля джерела Ай-Георгій. Але до нього ми дісталися ввечері. Більшу ж частину дня ми пройшли Сонячною Долиною.

На дорогу до однойменного селища, яке багатьом знайоме через свої вина, вийшли через деякий час після Кіномістечка. Краєвиди лишалися напівпустельними: дерев небагато і всі вони дрібні, річок немає, лише водосховища з куцою рослинністю на берегах. Кажуть, що це саме те місце в Криму, де найбільше сонячних днів. Але тому воно й одне з найпосушливіших.

У самому селищі надибали на памятку архітектури Х століття – храм пророка Іллі. Будівля досить компактна і яскраво оборонного характеру: стіни товсті камяні, а вікноця маленькі і поодинокі. Більш видовищними здалися сучасніші мечеті, мінарети яких видно здалеку.

Після Сонячної долини попрямували автотрасою на захід. Рухалися аж до повороту, а там через виноградники підійшли до самих гір. А звідти, від старого винного підвалу ледве помітною стежкою піднялися і до джерела Ай-Георгій. Не зважаючи на досить похилі схили тут знайшлася величезна полога галявина, на якій би розмістився табір значно більший за наш. А ще, звідси відкрився просто надзвичайний краєвид на Сонячну долину та гору Меганом на півдні.

Наступного ранку спустилися до моря і, обійшовши мис Алчак, потрапили до Судака. Але це вже тема для наступної частини розповіді. А ось деякі фото:

74-lake

Водосховище з напівпустельними берегами

60-illya

Памятнка Х століття – церква пророка Іллі

61-wine

Виноградники у Сонячній Долині

47-camp

Наш табір біля джерела Ай-Георгій. Позаду – Меганом

21-sokil3

Вид з мису Алчак на Судакську бухту

Більше фотографій можете знайти у наших фотоальбомах про шлях до Сонячної Долини і саме містечко, околиці джерела Ай-Георгій та обхід мису Алчак. Також чимало цікавого розповідають про свої подорожі сюди й інші туристи. Зокрема, на мисі Меганом (який був у початковому варіанті нашого маршруту) побувала Кримська стежинка (pasteli.org.ua),  у близькому напрямку йшли тернопільські туристи (climb.te.ua), а для декого Сонячна Долина – цікавий обєкт винного туризму (blog.wine.co.ua).

далі буде

2 thoughts on “Сонячна долина (фото)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.