Мандрівки-2011

Щиросердечно вітаю читачів блогу з Новим 2012 роком! Бажаю у ньому нових захопливих мандрівок і хвилюючих відкриттів! Обєктів для подорожей можна знайти безліч, але якщо не знаєте з чого почати, можете відкрити для себе щось з того, що зявилося на цьому блозі за останній рік.

Туристичний сезон 2011 року ми розпочали з Кримських гір. З 5 по 8 березня наша група відвідала ряд печерних міст (Бакла, Качі-Кальйон, Сюйрень, Чилтер-Коба, Ескі-Кермен), взяли участь в екскурсії астрономічним містечком, побачили “місячне” озеро і ще чимало природніх окрас північно-західних Кримських гір.

2 квітня мали похід вихідного дня в околицях Сум. У цій мандрівці ми розвідали прибережні ліси на північний схід від міста – вгору за течією Псла.

17 квітня відкрився велосезон. Маршрут мав вигляд кривенького кільця, яке виходило з Сум у північному напрямку, а поверталося у східному. На своєму шляху побачили архітектурні памятки Стецьківки, Хотіні (найдавніше село Сумщини), Кияниці (найкрасивіший палац Сумщини).

З 26 по 28 червня мандрували вздовж Десни. Виїхали з Конотопа, ознайомилися з Батурином(гетьманський палац, реконструйована фортеця), Сосницею(батьківщина О.Довженка), Мезином(розкопки поселень первісних людей), Новгородом-Сіверським(одне з найдавніших міст України). Кожен обєкт вразив по-своєму. Таке враження, що на невеличкому клаптику на межі областей зібралися памятки історії від прадавніх часів до сьогодення.

Велопоїздка 20 липня мала менший кілометраж, але не менші враження. Цього разу ми вирішили забути про асфальт і дослідити лісові дороги на північний схід від Сум.

27 серпня ми мандрували на захід від Сум. Відвідали єдиний на Сумщині заповідник (Михайлівська цілина), Недригайлів з селами Кулішівка(найперший у світі памятник мамонту) та Хоружівка (чимало цікавих архітектурних та скульптурних памяток 2000-х)

4 вересня мали подорож у південному напрямку до берегів річки Ворскла. Побували у лісі з кількастолітніми соснами і побачили Бакирівську церкву – найдавнішу з тих, що залишилися на Сумщині.

16 і 20 вересня знову досліджували околиці Сум. Цього разу звернули погляд на захід. За дві поїздки ми повністю ознайомилися з побережжям Косівщинського водосховища – найбільшого водосховища на Сумщині.

27вересня побували у ряді сіл на південь від міста – Червоному, Великому Бобрику та Нижній Сироватці. Побачили кілька красивих церков-пам’яток архітектури, старовинний парк.

Закриття велосезону відбулося 7 жовтня. Цього разу мали поїздку до Кияниці, але не вже розвіданим шляхом (асфальтом), а лісовими дорогами навпростець. Поїздка виявилася успішною. Окрім самого палацу в Кияниці ми навіть випадково проїхалися військовим полігоном.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.