Вітаю читачів з Новим Роком! Бажаю, щоб серед наступних 365 днів обов’язково знайшлося місце для хвилюючих подорожей, захоплюючих поїздок та омріяних мандрівок! А про те, куди дух пригод покликав нас цього року – читайте далі.
Цьогорічний велосипедний сезон подорожей ми розпочали як ніколи рано – 6 березня взяли участь у велосипедній екскурсії від Романа Третяка. Їздили наче знайомими вуличками старого Києва (навколо Хрещатика, Ярославового Валу та Великої Житомирської), але побачили їх під новим кутом – ми розшукували пам’ятники котам та іншим кумедним тваринам. Про те, як кількагодинну прогулянку перетворити на захопливу пригоду навіть у тій місцевості, де вже сотню разів був, будь-ласка, читайте тут.
4-5 червня ми розпочали сезон кількаденних мандрівок з повернення до витоків. Наша велосім’я їздила на південь від столиці для огляду колиски Трипільської культури, а також тисячолітніх давньоруських селищ – Халеп’я, Витачева і, власне, Трипілля. Район, де знайшли сусідство пам’ятки доісторичних часів і сучасні промислові гіганти, шумні транспортні артерії та затишні ліси з озерами, знаходиться всього в кількох десятках кілометрів на південь від Києва – і це просто ідеальний варіант для сімейних вихідних. Детальніше тут.
13-27 червня відбулася наша найтриваліша мандрівка – і найвіддаленіша! Наша сім’я уперше подорожувала на захід від України – до туманного Альбіону. Звісно, з огляду на літню пору туманів ми не побачили, але й спеки відчути не довелося теж – я весь час проходив у легкій, але куртці. Племінниця мами Олени (яка склала нам компанію) Дарина зробила все можливе, щоб ми відчули на смак якомога більше Англії. Разом з чоловіком Матеушем та сином моїм тезкою вона возила нас від Честера і Ліверпуля на заході до Йорка на сході, від Лондона на півдні до гір та озер Лейк Дістрікта майже під боком у Шотландії. Припливи і відпливи Ірландського моря, велосипедні покатеньки Пенінськими горами (Пік Дістрікт), архітектурна спадщина давньоримської та середньовічної культур, канали і розкішні музеї Манчестера (де була наша “штаб-квартира”) та ще багато всього іншого відкрили для себе ми під час мандрівки. Найбільш хвилюючі враження я описав тут і тут.
23-24 липня ми знову згадали про велосипеди. Але цього разу обрали діаметрально протилежний напрямок – подорожували від Києва на північ. Познайомилися з давньоруським Вишгородом, оглянули військову техніку меморіального комплексу в Нових Петрівцях, проїхали через оповите легендами Межигір’я, а на ніч зупинилися у лісі на березі моря – Київського. Звісно, воно штучне, але настільки широке, що з одного берега не видно іншого – тож без зусиль можна уявити себе на краю справжньої неосяжної водойми. Детальніше тут.
21-23 серпня ми мандрували не самостійно, а у компанії з 8 іншими велосипедистами. І регіон обрали для себе новий – західне Поділля (або південна Тернопільщина). Триденна поїздка, організована Романом Третяком, вражала розмахом культурних та природніх пам’яток: старовинні храми, музеї, замки, печери, каньйони і водоспади. Здавалося, все, за чим потрібно їхати в різні куточки України, хтось дбайливо зібрав у межах двох районів! Детальніше тут.
17-18 вересня ми подорожували востаннє в цьому році, але вперше – як пішохідні туристи в горах (Сколівські Бескиди на Львівщині). Погода посприяла тому, щоб хрещення Нестора у справжні мандрівники відбулося на найвищому рівні – за два дні він подолав 23 кілометри, набравши і скинувши 1000 метрів висоти. При цьому він ніс власний наплічник, спав у власному спальному мішку в наметі, їв їжу, приготовлену на вогнищі, а в найвищій точці маршруту споглядав світ з висоти 1211 метрів. Детальніше тут.
І на останок – ТОП-5 читацьких симпатій (що найбільше читали на блозі у 2016 році):
- “Оптимізм Борщів, Вертеба і Джурин без зажури” про велосипедну мандрівку Тернопільщиною у серпні 2016 року (83 перегляди)
- “Північний вояж” про велосипедну поїздку з Києва до Сум у травні 2015 року (зокрема 69 переглядів екскурсії Глуховим)
- “13 халеп, або певний спосіб надибати собі пригод” про велосипедну поїздку на південь від Києва у червні 2016 року (43 перегляди)
- “Замками Західної України” про екскурсії 2008-2009 років (зокрема 41 перегляд Дубенського замку)
- “Степова Прага” про велосипеднку поїздку Кропивниччиною у вересні 2013 року (40 переглядів)
А також ТОП-10 найбільш читаних розповідей починаючи з 2008 року:
- “220 velo-wiki” про 200-кілометровий велосипедний марафон у вересні 2014 року (345 переглядів)
- “Велосипедом крізь Київ” про велосипедну поїздку через Київ на захід у серпні 2014 року (262 перегляди)
- “Північний вояж” про велосипедну поїздку з Києва до Сум у травні 2015 року (261 перегляд)
- “Велопробіг зі швидкістю 1000 літ на добу” про велосипедну поїздку до парку “Київська Русь” у травні 2015 року (214 переглядів)
- “Степова Прага” про велосипедну поїздку Кропивниччиною у вересні 2013 року (88 переглядів)
- “Оптимізм Борщів, Вертеба і Джурин без зажури” про велосипедну мандрівку Тернопільщиною у серпні 2016 року (83 перегляди)
- “Мурашині мандри” про велосипедну мандрівку на північ від Києва вздовж Десни у серпні 2014 року (82 перегляди)
- “Замками Західної України” про екскурсії 2008-2009 років (82 перегляди)
- “Таловини часу” про гірськолижний відпочинок і екскурсії Карпатськими містечками у лютому 2015 року (66 переглядів)
- “Замітки навіженого наплічника” про пішохідний похід Карпатами у вересні 2010 року (62 перегляди)
One thought on “Мандрівки 2016”