Мандрівка у мандрівці: маршрут і світлини

16 червня 2019 року наша сім;я відкрила сезон велопоходів і на Сумщині. Цього разу ми мали одноденну покатеньку (29 км) селами на північ від Сум. Особливістю маршруту стало те, що ми стартували не з дому, а з кемпінгу на околиці, де відпочивали з друзями (на жаль, не велосипедистами; ще)

Почали ми з уже добре знайомого Піщаного, звідки лісовою дорогою піднялися до Верхнього Піщаного, де я, нарешті, вполював той пам’ятник трактору “Універсал-2”. Потім подалися польовими дорогами далі на захід і спустилися до села Рогізного, де віднайшли маєток Прянішнікова. Мабуть це найбільший з маєтків ХІХ століття, які збереглися на Сумщині. Щоправда, територія навколо самого палацу виявилася замкненою, тому маю лише кілька світлин пам’ятки.

Поверталися північнішими дорогами. Зокрема знайшли цілі луки ковили, напівзанедбане дачне поселення “Будівельник-3”, величезне водосховище над Стецьківкою і святе джерело з крижаною водою. У винагороду за мандрівку під палючим сонцем і вітром, кемпінг нас зустрів лісовою свіжістю та ніжністю озера Торфяного.

Саму розповідь я виклав тут. Маршрут тут. А тут можна побачити ще більше світлин.

Наостанок кілька слів про центровий об’єкт мандрівки та враження інших мандрівників. Ситуація доволі дивна. Попри те, що палац уже понад 20 років не використовується і стоїть пусткою, доступ до нього чомусь обмежений. Можливо саме тому про нього майже нічого немає в інтернеті, а стаття у Вікіпедії не містить ілюстрацій. Щодо описів у мандрівках, то я зустрічав лише кілька побіжних згадок на форумах сумських велосипедистів, а також оголошення про вікіекспедицію 2017 року, яка, ймовірно не відбулася (бо де ж світлини?). Словом, третій з палаців Сумщини (але, далебі, перший за розмахом), поки-що лишається terra-incognita для більшості мандрівників і заслуговує на більшу увагу.

One thought on “Мандрівка у мандрівці: маршрут і світлини

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.