Літки-Пухівка: маршрут, світлини та досвід інших

20 серпня 2020 року я брав участь у сплаві на рафтах вздовж Десни. Зважаючи на невеликий бюджет часу, дистанція складала лише 15 кілометрів, але вражень та задоволення було на справжнісінький похід – опануванування новим для багатьох спорядженням, налагодження командної роботи, водні баталії (між двома рафтами), спостереження за птахами, дослідження диких островів, купання посеред великої ріки, і, навіть, роздивилися, як земснаряди намивають пісок.

Маршрут починався від села Літки, трохи нижче острова Любеча, пролягав повз села Рожни і закінчувався після села Пухівка – останнього прибережного населеного пункту перед тим, як Десна впадає у Дніпро. Усі три села знаходяться в Київській області. Під час плавання мали 3 зупинки, з яких одна на острові, а ще одна – на мілині.

За свіжими спогадами одразу після мандрівки я написав про неї розповідь. У доповнення до неї є ще фотоальбом.

Ця ділянка на Десні була вибрана невипадково, адже поєднує у собі дику природу, давню історію та відносну близькість до міста. Чи не тому тутешні подорожі користуються неабиякою популярністю. Наприклад, одні мандрівники дослідили найбільший річковий острів України Любич “Таємниці українських островів: острів Любич” (http://theinsider.ua). Інший мандрівник не лише проплив від Остра до Пухівки (наш маршрут – фінішна ділянка цього), але й розповів про це віршами “На байдарці від Остра до Пухівки (2008 рік) [віршовано]” (http://rozhivka.in.ua). Але Десна – це ж не лише вода і сплави, не варто забувати про береги, вздовж яких можна проїхати велосипедом, як розповіли велосипедисти у звіті “180 км. Київ-Чернігів” (https://lyoshko.livejournal.com).

One thought on “Літки-Пухівка: маршрут, світлини та досвід інших

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.