Суми-СтареСело-Низи-Суми: веломаршрут, світлини та мандри інших

12 липня 2020 року ми відкрили для себе перший офіційний приміський велосипедний маршрут в Сумах – “Мамаївський”. Для нашої велосімейки, яка вже звикла миритися з сусідством автомобілів на асфальтівках, він став як ковток свіжого повітря – в усіх сенсах. Але, звісно, ми би не були собою, якби не додали щось від себе, тому подорож із просто гарними краєвидами доповнили ще й краєзнавчими елементами, збільшивши довжину мандрівки до 53 кілометрів.

“Мамаївський” починається одразу з міського парку, до якого від нашого помешкання всього півкілометра. Тож можна сказати, що ми почали одразу з веломаршрута. Орієнтуватися на ньому було нескладно, бо першу половину він простягався виключно правим берегом річки Псел до першого заміського мосту в Старому Селі. Далі він перелазив на інший берег, яким повертався до міста, але ми не поспішали на лівобережжя, а порямували далі й перетнули річку в наступному селі – Низах. Бо найцікавіше ж було далі! У самому Старому Селі (це вже поза “Мамаївським”) ми оглянули садибу засновника Сум Герасима Кіндратовича, відбудовану дзвіницю та розкішний маєток останніх дореволюційних магнатів. У Низах погледіли на залишки цукрового заводу (1841-2007) і садибу Кіндратовичів, де 10 років щоліта відпочивав композитор Чайковський. Далі зупинялися у Нижній Сироватці подивитися на місцеву церкву ХІХ століття, побудовану за кошти цукрового імператора Івана Харитоненка, а також стару лікарню і школу, де викладав Микола Грінченко. А далі через Новоселицю і Баси повернулися в Суми.

Біля найстарішої двоповерхівки сумщини у Старому Селі

Детальніше про мандрівку я писав після повертення (тут), на додачу є чимало світлин у фотоальбомі.

Не менш цікаво почитати про мандрівки інших: “Руїни Старого Села” (olenasumy.wordpress.com), “Друга експедиція з істориками “ось там зовсім немає доріг.” або ода Патриції” (hghstories.com), “Низи“(landmarks.in.ua), “Нижня Сироватка” (lb.ua).

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.