Сплав Барилівка-Суми: маршрут, світлини та мандрівки інших

Минулого тижня наша сім’я вперше спробувала себе як водних мандрівників. Сплавлялися не самі, а з не менш завзятими любителями мандрів – родиною Сашка і Наталки Лебедів (з якими вже подорожували разом велосипедами). Цього разу також обрали багату на туристичні принади Сумщину. Винайняли у місцевому прокаті три байдарки (тримісну для нас і дві двомісні для Лебедів), домовилися про трансфер до села Барилівки, а вже звідти по Пслу повернулися в самісінький центр Сум. Ось нитка маршруту.

Уся мандрівка зайняла два дні по-літнього лінивого темпу. 44 кілометри – це виявилося легко навіть для таких початківців, як ми. Тож ми чимало зупинялися для того, аби поплавати на піщаних мілинах, помилуватися пейзажами чи поспостерігати за різноманітним птаством. Береги річки дуже мальовничі, навіть у межах міста так густо вкриті деревами, аж не віриться, що довкола щільна забудова. Про цивілізацію нагадували тільки залюднені пляжі, яких особливо багато стало на другий день, а також мости: по три пішохідних (перший напівзруйнований) і автомобільних, та по одному технічному і залізничному. Також кілька разів річку перетинали ЛЕП, а в одному місці з води визирало напівзатоплене судно з краном. В усьому іншому – цілком дика природа, спершу – аж занадто (неодноразово обпливали завали – альтернатива порогам).

Наша родина (Нестор, Олена, Олександрина, Віктор) та родина Лебедів (Іванка, Наталка, Марічка, Олександр)

Детальну розповідь я напишу за тиждень. Поки можу запропонувати вибрані фотографії. А також традиційний огляд подорожей інших мандрівників цими місцями.

Про сплави в околицях Сум Інтернет пише дуже багато. В основному це пропозиції оренди байдарок або набір груп, хоча трапляються і розповіді про мандрівки, як про великі, так і малі. Наприклад, дитячі спогади про ділянку, яку ми проходили надвечір другого дня – “Враження від вечірнього сплаву р. Псел двох чарівних дівчаток” (activetime.com.ua). Також полюбляють ці місця і пішохідні туристи. Те, що ми пропливли за другий день, стало у зворотному порядку початком походу вихованців місцевого туристичного осередку – “Мандрівка у світ природи(ocpo.sumy.ua). Але найбільш мене вразили шукачі надзвичайних місць, які змушують по іншому подивитися на Суми та його околиці – “Суми(vombatravel.wordpress.com). У цій розповіді розділ про Зелений Гай – це саме серце нашої мандрівки, а про Могрицю – це трішечки вище за течією від її початку.

One thought on “Сплав Барилівка-Суми: маршрут, світлини та мандрівки інших

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.