Мандрівки 2022, вибір читачів і трохи аналітики

Любі читачі! Я вітаю вас з новорічними святами!) Дякую, що ви продовжуєте слідкувати за дописами в моєму блозі, адже саме це мотивує не полишати справу, а рухатися далі попри різні перешкоди. А їх цього року вистачало(

Війна, яка тліла на сході 8 років, цьогоріч розгорілася у всеукраїнську трагедію. На щастя, я і мої родичі не постраждали, хоча довелося перейти через багато випробувань, особливо тим, хто лишився у Сумах, що всього за 25 кілометрів від кордону з державою-терористом. Але все те, що відбувалося протягом року, зовсім не надихало на мандрівки. Адже як можна отримувати задоволення від подорожі, знаючи, що мільйони співвітчизників стали вимушеними мандрівниками, а багато-кому вже не буде куди повернутися? Тому в 2022 року в мене було лише 2 мандрівки до місць, куди я планував потрапити вже не один рік.

Перша (і єдина) заміська велосипедна подорож 2022 року складалася з двох частинок по півтори години, які відбулися 23 і 25 квітня. На той час ми вже майже два місяці знаходилися на евакуації в Олександрії, тому дуже хотілося трохи провітритися, і я вперше виїхав за межі міста. Першого разу побував у парку села Приютівки (знайомство із зеленою перлиною сталося у 2020 році), а другого їздив у село Березівку до єдиної діючої церкви району, яка лишилася з докомуністичних часів. Обидва місця знаходяться на північ від Олександрії, тому я і об’єднав їх в один допис (тут).

Друга мандрівка – це автономний сімейний пішохідний гірський похід 24-30 липня. Ми здійснили свою давню мрію – зводили дітей на Говерлу. Власне, не тільки на одну гору, але й на всі 6 двохтисячників, пройшовши за тиждень Чорногірський хребет. У Карпати приїхали потягом, і почали йти одразу від залізничної станції Ясіня. Фінішували у селі Дземброня, звідки двома маршрутками доїхали до Ворохти, а звідти повернулися потягом до Києва. Похід виявився доволі складним – 4 з 7 днів нас мочило дощами, від чого ґрунт перетворювався на ковзанку, а вогонь довелося добувати з газового балону. Крім того, це були настільки віддалені від цивілізації місця, що мобільного зв’язку майже не було, а всі продукти довелося брати з собою одразу. На старті ми несли в наплічниках 68 кілограмів вантажу. Але ми все здолали, тож незабаром чекайте на детальну розповідь.

Оскільки огляд цьогорічних мандрівок виявився куцим, я надолужу його деякою аналітикою щодо відвідування блогу. Насправді мені не байдуже, як сприймають читачі мої дописи, тому я регулярно досліджую, що вас цікавить більше, а що краще не писати. Проте часом виникають обставини, на які я не можу впливати. Наприклад, багато років відвідуваність блогу змінювалася незначно, маючи тенденцію до плавного зростання. Але коли почалися безпрецедентні обмеження пересування (спершу через COVID, а потім через війну), зацікавленість мандрівками стала стрімко падати. За останні 3 роки кількість відвідувачів зменшилася в 3 рази. Але, разом з тим, кількість подобайок зросла в півтора рази. Отже, стало менше випадкових відвідувачі, але більше прихильників.

Я безмежно вдячний за коментарі та вподобайки читачам Criticalthinkerua, Ірина, Olena Pryymach, Olena Tiunova, Anna. З сумом повідомляю, що у 2022 році передчасно відійшли у вічність ще два прихильники мого блогу – Наталя Бахтала і Володимир Вакуленко. Світла пам’ять!

А тепер щодо найбільш популярних розповідей, які потрапили до цьогорічного ТОП-5. Оскільки у 2022 році ми майже не подорожували, зате я позакривав борги з 2021, то саме розповіді про минулорічні походи знайшли найбільше підтримки читачів:

 1. 2 тижні на Закарпатті” про серію велосипедно-пішохідних мандрівок в околицях Виноградова і Хуста Закарпатської області у липні 2021 року (180 переглядів)
 2. Лубни за три години” про пішохідну екскурсію Лубнами у серпні 2013 року (65 переглядів)
 3. Велопоїздки вихідної години біля Олександрії” про велосипедну поїздку на північ від Олександрії Кропивницької області у квітні 2022 року (51 перегляд)
 4. Довоєнний Тростянець” про пішохідну екскурсію Тростянцем Сумської області у серпні 2021 року (37 переглядів)
 5. Друга зустріч з Глуховом” про пішохідну екскурсію Глуховом Сумської області у серпні 2021 року (29 переглядів)

Але це майже не вплинуло на загальний рейтинг, тому ТОП-10 від 2008 до сьогодні змінила лише історія про Лубни, яка знову повернулася до списку лідерів:

 1. Таємниці прикордонних сіл” про велосипедну поїздку поблизу кордону з Росією у червні 2020 року (1956 переглядів)
 2. Подорож до справжніх Карпат” про перший для Олександрини пішохідний похід Карпатами у вересні 2019 року (536 переглядів)
 3. Перлина на березі Інгульця” про велосипедну поїздку в околицях Олександрії у серпні 2020 року (530 переглядів)
 4. Туристична Пустовійтівка” про прогулянку селом Пустовійтівка, батьківщиною останнього кошового Петра Калнишевського, у жовтні 2021 року (462 перегляди)
 5. Година в Люботині” про прогулянку в центрі міста Люботина у червні 2021 року (431 перегляд)
 6. Північний вояж” про велосипедну поїздку з Києва до Сум у травні 2015 року (431 перегляд)
 7. 220 velo-wiki” про 200-кілометровий велосипедний марафон у вересні 2014 року (358 переглядів)
 8. (був>10)“Лубни за три години” про пішохідну екскурсію Лубнами у серпні 2013 року (347 переглядів)
 9. (був 8)“Дві сім’ї та екстремальний велотуризм по-сумськи” про першу для Олександрини дводенну велосипедну мандрівку Сумщиною у липні 2018 року (321 переглядів)
 10. (був 9)“Велосипедом крізь Київ” про велосипедну поїздку через Київ на захід у серпні 2014 року (298 переглядів)

Але я не лише пишу, проте й читаю блоги інших мандрівників, які подорожують тими ж місцями. У цьогорічних своїх дописах я найчастіше згадував таких:

6 розповідей

klymenko.in.ua («Алушта: залишки фортеці «Алустон» VI-XV століть та дорогою до Судака», “Бахчисарайський палац-музей” , “Гора Ай-Петрі”, «Гора Демерджі», «День третій: Суми -> Тростянець -> Охтирка -> Шарівка -> Харків», “Cередньовічне «печерне місто» Ескі-Кермен”)

4 розповіді

ua-odissey.in.ua («Глухів – призабута гетьманська столиця», “Горгани та Свидовець: тренувально-розважальна прогулянка”, «Тростянець: палац, цирк та шоколад», “Чорногірський хребет – найвищі гори України”)

ukrainaincognita.com (“Березівка. Загублений колорит”, «Глухів – забута столиця», «Судак», “Тростянець”)

3 розповіді

pizzatravel.com.ua (“Великий каньйон Криму”, «Долина привидів на Демерджі», “Южноукраїнськ”)

velukuy.blogspot.com (“Довбушанка. Третя спроба”, “Похід по Чорногорі. Від Смотрича через Піп Іван до Несамовитого”, “Хребет Пішконя, або як не треба ходити в міжсезоння)”)

2 розповіді

andy-travel.com.ua («Глухів – остання гетьманська столиця», «Тростянець»)

hghstories.com («Садиба Голіциних-Кеніга, Тростянець», “Старовинні млини України. Частина 6. Краса і жах в Мигії”)

igormelika.com.ua (“Пішконя, негровець, дарвайка: мандрівка привододільними горганами”, “Чорногора – моя радість і біль”)

trekerua.blogspot.com (“Молитва на 2020 метрів над рівнем моря. Петрос чорногірський”, “Чорна Клива”)

tutbuv.com (“м.Бахчисарай, вул.Наукова”, «Фуна»)

yablog.org.ua (“Хребтом Пішконею: Синевир – г.Гропа – г.Негровець – г.Дарвайка – Колочава”, “Шибене – Ясіня”)

1 розповідь

castles.com.ua (“Сюйренська фортеця”)

demarcos.livejournal.com (“Ялта”)

haidamac.org.ua (“Квітнева прогулянка Ай-Петринською яйлою”) 

korvinification.livejournal.com (“Південні схили Карабі-Яйли“)

landmarks.in.ua («Тростянець»)

mandry.ck.ua (“Приютівський парк” )

neo7777vitaha.livejournal.com (“Два дні по південному Криму. День 1: печери Червона та Мармурова“)

ngr.com.ua (“25 кілометрів подорожі по «Енергетичним місцям Олександрії — Березівки — Приютівки»”)

openmind.com.ua («Перлини Східного Криму»)

piktor.org.ua («Північний схід»)

terwik.dreamwidth.org (“Околиці Ялти (Галявина Казок, Нікітський ботанічний сад)”)

travel.creature.biz.ua («Тростянець»)

ua.aroundtravels.com (“Похід в гори Криму: Тирке-яйла – Карабі-Яйла – Рибаче“)

ua-travels.in.ua («Засніжена Сумщина: забуті маєтки цукроварів»)

ukrmandry.com.ua («Звіт про поїздку до Глухова»)

v1snyk.livejournal.com (“Це чарівне слово Мигія”)

vlashchuk.blogspot.com («Водоспад Джур-Джур»)

Вітаю з Новим роком і бажаю, аби ЗСУ перемогли московських посіпак, і ми знову могли подорожувати по всій Україні!

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.